Organizm ludzki wykorzystuje wapń przede wszystkim do budowy szkieletu. 99% tego pierwiastka jest związane w kościach i zębach. Aby utrzymać je w dobrym stanie konieczne jest codzienne spożywanie odpowiedniej dawki wapnia. Najlepszym źródłem tego minerału jest mleko i produkty mleczne. Szklanka mleka zawiera ok. 250-300 mg wapnia, plaster żółtego sera ok. 160-200 mg, 100 g jogurtu ok. 120 mg. Dzienne zapotrzebowanie na wapń jest jednak dużo wyższe, dlatego w pewnych sytuacjach powinno się sięgać po jego suplementy.
O tym blogu

- mgr Michał
- Magister Michał. Z powołania: szczęśliwy mąż i ojciec. Z zawodu: aptekarz, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Z zamiłowania: bloger. Z przekonania: idealista, który sądzi, że zadaniem aptekarza jest udzielić każdemu wyczerpującej informacji o lekach. Zapraszam do czytania, komentowania i zadawania pytań.
czwartek, 28 lutego 2013
piątek, 22 lutego 2013
Magnez- jak wybrać ten najskuteczniejszy?
Jakie są objawy niedoboru magnezu?
Magnez w ciągu ostatnich kilku lat stał się bardzo popularnym suplementem diety. Firmy farmaceutyczne zachwalają go jako cudowny środek na prawie wszystkie dolegliwości. Rzeczywiście, w ludzkim ciele magnez odpowiada za ponad 320 procesów biochemicznych. Objawami niedoboru tego pierwiastka są m.in.
- senność i apatia
- spadek tolerancji na wysiłek fizyczny
- uczucie rozdrażnienia
- ograniczenie zdolności uczenia się i zapamiętywania
- mrowienie kończyn i drganie powiek
- bolesne skurcze mięśni.
Istnieje wiele różnych preparatów magnezowych. Przy wyborze najskuteczniejszego możemy sugerować się ceną, jednak lepiej jest zwrócić uwagę na ich skład i zawarte w nich dawki magnezu, ponieważ okazuje się, że najtańszy lek nie zawsze będzie najlepszy.
Subskrybuj:
Posty (Atom)